Acil Servis

Ani gelişen, kişinin yaşamını ya da yaşam bütünlüğünü tehdit eden süreç, “acil sağlık durumu” olarak tanımlanmaktadır. Bu durumdaki hastalara, akut gelişen hastalık ya da yaralanmalar için acil servislerde müdahale edilmektedir.

Avcılar Paypark Hastanesi Acil Servis Ünitesi; alanında uzmanlaşmış doktorları, acil servis alanında deneyimli hemşire ve sağlık personellerinden oluşan dinamik bir kadro ile tüm acil vakalara, multidisipliner hizmet anlayışı içinde 7 gün 24 saat hizmet sunmaktadır. Aynı zamanda ambulans ekibi, tam donanımlı araçları ile birlikte hastanenin içinden ve dışından gelebilecek her türlü hasta transfer talebini karşılamak üzere Acil Servis önünde hazır bulunmaktadır.

Gündüz saatlerinde acil servisten hizmet alan tüm hastalar, mevcut tüm branşlardan destek alınarak değerlendirilmekte, gece saatlerinde ise hastane içinde kendi birimlerinde nöbetçi olan uzman hekimlerden tarafından desteklenmektedir. Nöbetçi olan hekimler, acil servisin ihtiyacı durumunda en kısa zamanda konsültasyona cevap vermektedir.

Avcılar Paypark Hastanesi Acil Servisi’ne hızlı ve kolay ulaşılabilir bir konumda bulunan acil ameliyathane ile genel yoğun bakım, pediatri yoğun bakım, koroner yoğun bakım, radyoloji ve endoskopi ünitelerini birbirine bağlayan ve sadece bu katlar arasında çalışan özel bir asansör sistemi bulunmaktadır. Bu sistem acil servis ile bu birimlerin bütünlüğü ve koordineli olarak çalışmasını sağlanmaktadır.

Acil serviste müdahale edilen akut hastalıklar:
Ateş
Kusma
İshal
Yanık
Kesi ve kırık
Kafa travmaları
Şiddetli baş ağrıları
Felç
Beyin kanamaları
Akut batın
Karın ağrıları
Apandisit
Zatürre

Acil Servis