Beslenme ve Diyet

Toplumda sağlıklı beslenme bilincinin oluşturulmasını amaçlayan Avcılar Baypark Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü, bireylere sağlıklı beslenme alışkanlığının kazandırılması, yatan hasta servislerinde ve poliklinikte hastalığa özgü beslenme tedavisinin programlanmasını ve hastanın iyileşme sürecinde gerekli beslenme destek tedavisinin düzenlenmesi hizmetlerini yürütmektedir.

Kronik hastalıklarda tıbbi beslenme tedavisinden vejetaryen beslenmeye, çocukluktan yetişkinliğe, gebelikten emzikliliğe ve yaşlılık dönemine kadar geniş bir alanda beslenme ve diyet danışmanlığı veren Beslenme ve Diyet Polikliniğimiz, sağlıklı ve dengeli beslenme konusunda doğru, yeni ve bilimsel bilgilerle danışanlarına hizmet vermektedir.

Avcılar Baypark Hastanesi Beslenme ve Diyet polikliniğimizde; beslenme danışmanlığı almak isteyenlerin veya hastalarımızın ilk muayenede beslenme alışkanlıkları ayrıntılı olarak gözden geçirilip, daha sonra biyoelektrik impedans yöntemiyle vücut analizleri yapılarak, vücuttaki yağ, kas ve su miktarları ve bazal metabolizma hızları saptanmaktadır.

Daha sonra, kişinin beslenme alışkanlıkları, fiziksel aktivite ve kan bulguları doğrultusunda, sağlığı koruyucu ve bazı durumlarda tedavi edici özellikte olan ‘kişiye özel bir beslenme tedavisi’ planlanmakta ve düzenli olarak takibi yapılmaktadır. Sağlıklı bir şekilde ideal kiloya ulaşan kişiye kilo koruma programı verilmektedir.

Beslenme ve Diyet

Doktorlar