Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Hastanemizin Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bölümünde hastalarımıza çağdaş tıbbın tüm tanı ve tedavi yöntemleri doğrultusunda uzman doktor, fizyoterapist , fizik tedavi teknikeri ve hemşire kadrosuyla güler yüzlü ve kaliteli hizmet parolasıyla hizmet verilmektedir. Hastalarımız tanı ve tedavilerinin gerektirdiği şekilde ayaktan ve yatarak tedavi edilebilmektedir.

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bölümümüzde osteoporoz (kemik erimesi), osteoartrit (kireçlenmeler), boyun ve bel fıtıkları, omuz-diz ağrıları ve romatizmal hastalıkların yanı sıra nörolojik (inme, MS, Parkinson, parapleji) ve ortopedik rehabilitasyon hastaları (diz ve kalça protezi, artroskopi sonrası), spor ve el yaralanmaları, pediatrik hastalıklar (serebral palsi) da tedaviye alınmaktadır. Tedavilerimizle modern teknoloji ekipmanlarıyla hastaların günlük yaşam aktiviteleri maksimum düzeyde sağlanmaya çalışılmaktadır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü günümüzde tüm tıp dallarında tanısı ve tedavisi olan hastalıklarda da tamamlayıcı bir tıp dalı olarak karşımıza çıkmaktadır. Avcılar Baypark Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünde çocuk ve yetişkin hemen her türlü hastaya rehabilitasyon anlamında destek verilebilmektedir.

Fizik tedavi kimlere uygulanıyor?

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, çeşitli hastalıkların tedavisinde fiziksel araçları ve egzersizleri kullanarak insanlara ağrısız ve özgür hareket olanağı veren, yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçlayan bir tıp dalıdır.

Genel olarak hareket sistemi rahatsızlıklarında yaygın olarak kullanılmakla birlikte, diğer tüm sistem rahatsızlıklarının kronik dönemlerinde veya iyileşme safhasında da fizik tedavi ve rehabilitasyon yöntemlerini kullanmak mümkündür.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Doktorlar